FAQ - částé dotazy na výuku angličtiny v systému Language Lab

1. Je Languagelab HRA?

Languagelab není hra. Languagelab používá virtuální prostředí a jeho nástroje k interaktivní výuce angličtiny on-line.

2. Chci studovat, co mám dělat?

Přejděte na stránku " Krok za krokem"

3. Co je to AVATAR?

Avatar je figurka, který vás zastupuje ve virtuálním světě. Mluví, chodí, létá, převléká se apod. Ve virtuálním světě nepotřebujete kameru, která by přenášela váš obličej ostatním.

4. Co je Second life?

Second Life je paralelní virtuální svět, ve kterém jeho obyvatelé žijí – komunikují spolu a potkávají nové přátelé, budují cokoli je napadne (domy, nábytek, oblečení apod.), poznávají nová místa, nakupují, vzdělávají se, chodí na přednášky, baví se v kavárnách a barech.
Více na: www.secondlife.com a na: www.secondlife.cz

5. Co je English City

English City je virtuální město ve 3D prostředí, postavené za účelem virtuální a interaktívní výuky angličtiny on-line z vašeho PC doma.

6. Jsem začátečník, ale na rodilí mluvčí angličtiny si ještě netroufnu, chci studovat, co mám dělat?

Máme zastoupení v Čechách a nabízíme podporu v češtině, informujte se na info@languagelab.cz nebo se zaregistrujte v programu Prim.

7. Nejsem moc technický typ, jak si mám co nastavit?

Celková obsluha programu není složitá a běžný uživatel PC ji bez problému zvládne. Můžete kontaktovat naše techniky na info@languagelab.cz, nebo jít na stránku "Krok za krokem"

8. Stydím se mluvit anglicky, ale chci studovat, může mi někdo pomoct v češtině?

Ano. Máme zastoupení v Čechách a nabízíme podporu v češtině, informujte se na info@languagelab.cz nebo se zaregistrujte v programu Prim.

9. Jaký potřebuju počítač a jak rychlé připojení k internetu, abych mohla studovat?

Pokud byl počítač zakoupen v posledních 2 letech bude jeho standardní vybavení dostačující pro 3D virtuální prostředí. Pokud byl zakoupen dříve ve vhodné parametry počítače porovnat s doporučenými parametry.

10. Jsou vaši učitelé reální lidé?

Všichni naši učitelé jsou skuteční lidé, kvalifikovaní a zkušení rodilí mluvčí a pro studenty začátečníky máme lektory ovládající i češtinu. Mají zkušenosti ve výuce v mnoha zeních a jsou zkušení ve výuce ve virtuálním prostředí. Nepoužíváme žádné roboty nebo počítačové programy pro výuku. Veškeré interakce jsou v reálném čase se skutečnými lidmi.

11. Opravdu jsou lekce angličtiny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu? Můžu studovat i ve 4 ráno?

Ano. Učitelé angličtiny i studenti žijí ve všech časových pásmech naší zeměkoule. Například ve 4 hodiny ráno našeho času mají v Austrálii 13:00 odpoledne a učitelé z Austrálie v tuto denní dobu běžně učí. V tuto dobu zde potkáte studenty žíjící v Asii a studenty z jižní Ameriky.

12. Musím mít na výuku sluchátka a mikrofon?

Ano. Zpravidla se používá headset.

13. Můžu během výuky psát a chatovat s učitelem?

Ano. Je to zcela běžné. Často se kombinuje chat a mluvená forma projevu. Když mluví student a druhý ho nechce přerušovat, ale chce se na něco zeptat, zpravidla použije chat. Tento chat můžou vidět všichni studenti a učitel nebo jen třeba učitel, je možné to zvolit.

14. Jak poznám, na jaké úrovni je moje angličtina?

Angličtinu si můžete otestovat v podobě testů, které zasíláme studentům a dle úspěšnosti mohou postupně vidět svůj pokrok a úroveň své angličtiny. Podle toho mohou vybírat a filtrovat hodiny na které se hlásí.

15. Jaký je maximální počet studentů ve třídě?

Maximální počet je 12, ale obvykle je zde 6 studentů ve třídě. Jestliže je součástí lekce speciální událost něco na způsob párty, večírku, vernisáže apod. může být ve třídě i více žáků.

16. Jak se mohu pohybovat v Languagelab?

Základní instrukce: Můžete použít kláves se šipkami pohybovat se v English City - Dopředu, dozadu, doleva a doprava. Page Up / Page Down, pokud chcete létat. Chcete-li mluvit stiskněte tlačítko "Speak". Když domluvíte stisknete opět tlačítko "Speak" a vaše okolní zvuky nebudou ostatním přenášeny do sluchátek. Když si chcete sednout , kliknete pravým tlačítkem na židli a vyberete "sit here". Postavit se znovu vybrat "stand up" tlačítko. Pro více informací a výuková videa najdete http://secondlife.com/showcase/tutorials/. - pouze v angličtině.

17. Je používání programu Second Life zdarma?

Instalace a používání Second life je zdarma.

18. Je používání Laguagelab a English City zdarma?

Do languagelab se můžete zdarma zaregistrovat. Lekce angličtiny jsou zpoplatněné a je nutné je zaplatit dopředu a pak je možné se i libovolně 24 hodin denně pohybovat po English City a navštěvovat zaplacené hodiny, viz ceník.